Ogółem w III edycji konkursu Mistrz Recyklingu Maks porządkuje odpady” wzięło udział 115 szkół podstawowych z całej Polski, a w tym 20 placówek z województwa małopolskiego, 3 z podlaskiego, 35 mazowieckich, 14 świętokrzyskich, 9 łódzkich, 1 placówka z województwa kujawsko-pomorskiego, 3 z pomorskiego, 7 z lubelskiego, 14 z Wielkopolski, 8 podkarpackich i 1 śląska.

Zwycięzcą III edycji konkursu „Mistrz Recyklingu Maks porządkuje odpady” został:

Ekozespół „Grodziskie Smoki” pod kierunkiem pani Agnieszki Gontarz ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Szarych Szeregów, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, ul. Sportowa 31

II miejsce przyznano ekozespołowi „Klasy 3B” pod kierunkiem pani Ewy Krupko ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. J. Korczaka, ul Marii Dąbrowskiej 10, 39-400 Tarnobrzeg

III miejsce przyznano ekozespołowi „Eko Team” pod kierunkiem pani Klaudii Prus-Tyrały i Ewy Bobrowskiej ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, ul. Miarki 7, 41-407 Imielin

Jury zdecydowało o przyznaniu 10 wyróżnień i nagród rzeczowych dla uczestników następujących ekozespołów:

1. „Ekoszóstka” z Zespołu Szkół Katolickich im. bł. Karoliny Kózki w Tarnowie, pod kierunkiem pani Grażyny Armatys, ul. Warzywna 3, 33-100 Tarnów

2. Ekozespół „Młodzi Ekolodzy” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Krasnymstawie, ul. PCK 2, 22-300 Krasnystaw, pod kierunkiem Joanny Szumilak i Lucyny Oleszek

3. Ekozespół „EkoD” pod kierunkiem Małgorzaty Jakubiak ze Szkoły Podstawowej w Mszczonowie, im. 25 Pułku Artylerii Pancernej, ul. Warszawska 27, 96-320 Mszczonów

4. Ekozespół „Ekorożce” pod kierunkiem Agnieszki Jabłońskiej, ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. J. W. Jędrzejewicza w Płońsku, ul. Wieczorków 30, 09-100 Płońsk

5. Ekozespół „Zielona Koniczynka” pod kierunkiem Danuty Dobrowolskiej z Publicznej Szkoły Podstawowej w Wyrozębach-Podawcach, 08-307 Repki

6. Ekozespół „Małych Ekologów” pod kierunkiem pani Joanny Schulz ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanislawa Staszica w Złotowie ul.Bohaterów Westerplatte 9, 77-400 Złotów

7. Ekozespół „Ekosmerfy” pod kierunkiem pani Grażyny Paszt. ze Szkoły Podstawowej im. S. Emilii Podoskiej w Grajowie, Grajów 177, 32-020 Wieliczka
8. Ekozespół „Kółko Przyrodnicze” pod kierunkiem pani Małgorzaty Tajak-Skrok ze Szkoły Podstawowej w Mąkoszycach, 63-507 Kobyla Góra

9. Ekozespół „Ekusie” pod kierunkiem pani Marii Bąk i Ewy Skory z Zespołu Przedszkolno-Szkolno-Gimnazjalnego im. Marii Konopnickiej w Nowym Brzesku ul. Krakowska 29, 32-120 Nowe Brzesko

10. Ekozespół „ Młodzi Ekolodzy” pod kierunkiem pani Zofii Błaszkowskiej z Publicznej Szkoły Podstawowej w Błędostowie, 06-120 Winnica

Jury zdecydowało o przyznaniu nagrody indywidualnej za pracę w technice Recycl-art pt.: „Człowiek Wspołczesny” zrealizowaną przez Oliwię Matusiak i Tadeusza Berkowskiego z klasy Vc z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borzęcinie Dużym

Szczegółowy opis prac jury oraz nadesłanych prac: Wyniki Konkursu Maks III

Gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym!

Bardzo dziękujemy za udział wszystkim ekozespołom z całej Polski.
Ogromnie dziękujemy wszystkim nauczycielom i opiekunom za ich pracę, zaangażowanie, chęć udziału w konkursie i inspirowanie uczestników.

Wystawa prac, które otrzymały nominacje w III edycji konkursu. Galerię i szczegółowe informacje dotyczące prac zwycięzców i nominowanych zamieścimy wkrótce.