02.08.2018 w siedzibie Wydziału Handlowego Ambasady Austrii w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatu Energy Globe Award for Poland 2018 w dziedzinie edukacji ekologicznej.
Certyfikat otrzymała Fundacja Chlorofil za aplikację edukacyjną dla dzieci Liga Elektrorecyklingu. Aplikacja jest dostępna w systemie IOS, android oraz na urządzenia stacjonarne w bezpłatnych zasobach internetowych.
Energy Globe Award przyznawana od 1999 r. przez Fundację Energy Globe z siedzibą w Austrii, w Neukirchen i nazywana jest ekologicznym Noblem. Ogólnoświatowe jury przyznaje je w sześciu kategoriach: Earth, Water, Fire, Air, Youth, Sustainable plastic. http://www.energyglobe.info
O nagrodę ubiegało się w tym roku 2000 organizacji ze 184 krajów świata.
Tematem “Ligi elektrorecyklingu” jest ochrona zasobów naturalnych i recykling surowców wtórnych z elektrogratów. Projekt został zrealizowany w partnerstwie z Electro-System Organizacją Odzysku Sprzętu Elektrycznego Elektronicznego S.A.
Odbyła się już pierwsza ogólnopolska rozgrywka w grę „Liga Elektrorecyklingu”. Punkty liczono w 120-to sekundowych rozgrywkach. W grę zagrano łącznie 30 500 razy, co daje łączny czas edukacji o ochronie zasobów naturalnych i recyklingu elektrogratów – ponad 1016 godzin.
Gracze Ligi Elektrorecyklingu poznają zależność pomiędzy urządzeniem elektronicznym, z którymi mają do czynienia na co dzień ( smartfon, zabawka, czajnik elektryczny, itp), a eksploatacją zasobów naturalnych planety. Z piętnastu przedmiotów codziennego użytku, mogą odzyskać piętnaście surowców wtórnych, w tym dwunastu metali. Jeśli uda im się poddać je recyklingowi, zaoszczędzą naturalne złoża surowców dostępne w 22 krajach świata.

Fotorelacja: kliknij link poniżej:

PhotoStory1

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *