III. Nagroda. Wyjazd studialny do Stacji Morskiej Uniwersytetu Gdańskiego w Helu. Tu realizowane są liczne programy badawcze dotyczące ochrony Bałtyku. Spotkaliśmy załogę stacji i wzięliśmy udział w warsztatach Błękitnej Szkoły, zwiedziliśmy fokarium oraz wystawy tematyczne m.in. nt. skutków zanieczyszczenia świata tworzywami sztucznymi.

II Nagroda: Wizyta stacji demontażu odpadów ZSEiE w Remondis Electrorecykling Błonie. Co 1,5 minuty jedna lodówka poddawana jest tu recyklingowi. Zakład w Błoniu. Znajduje się tu instalacja do przetwarzania sprzętu chłodniczego a także linie do ręcznego demontażu urządzeń z ekranami, informatycznych i telekomunikacyjnych. Najbardziej interesowały nas big-bagi z surowcem wtornym gotowym do recyklingu.

I Nagroda: Wizyta w najbardziej leśnym spośród wszystkich polskich parków narodowych. Magurskim PN. Ponad 90% jego powierzchni to dziś lasy, choć dawniej w czasach Łemków było tu inaczej. Zwycięzcy V edycji Konkursu dowiedzieli się dlaczego w herbie parku jest orlik krzykliwy. Dotarliśmy do źródeł Wisłoki. Pan leśniczy z Folusza opowiadał nam jak odbudowuje się lasy jodłowe. W centrum edukacji ekologicznej MPN w Krempnej obejrzeliśmy wystawę prezentującą bogactwo różnorodności biologicznej MPN.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *