Mamy wspaniałe książeczki dla najmłodszych o tym czym jest bioróżnorodność. Mamy nadzieję, że przyczynią się do wartościowych obserwacji w drodze do i z przedszkola. Chcemy, by rozbudziły ciekawość otaczającym nas, mądrym światem przyrody, do dzieła. Są już dostępne dwie części tej broszurki. Część II o siedliskach ruderalnych można pobrać na dole strony.

W drodze z domu do przedszkola i w przedszkolnym ogrodzie młodzi Warszawiacy po raz pierwszy obserwują otaczającą przyrodę. Ta obserwacja może być prowadzona ze zrozumieniem, jeśli przekażemy proste narzędzia.
Poszukajmy w przedszkolnym ogrodzie kolorów, faktur, kształtów, które łatwo można zapamiętać, a które są typowe dla naszego miasta. Popatrzmy uważnie gdzie trzeba szukać i można znaleźć najciekawszych mieszkańców przedszkolnych ogródków, skwerów, terenów zielonych i parków…takich którzy mają zaskakujące przyzwyczajenia, jak choćby motyl Modraszek Telejus? Nauczanie identyfikacji gatunków jest warunkiem wstępnym uczenia się bioróżnorodności i zrozumienia ekologii. Wszystkie informacje zawarte w książeczce mają pomóc użytkownikom ( nauczycielom lub rodzicom z dziećmi) w sporządzeniu syntetycznego portretu bioróżnorodności wokół nas.

II część publikacji w linku poniżej: