Projekt: Najlepszy przyjaciel na świecie – warsztaty dla dzieci o zwierzętach w mieście był dofinansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawy w 2019 roku

Tematem projektu była edukacja ekologiczna w formie warsztatów edukacji ekologicznej na temat zasad bezpieczeństwa postępowania z psami, o odpowiedzialności, w tym o obowiązkach właścicieli psów oraz o przeciwdziałaniu bezdomności zwierząt. Dzieci dowiedziały się, m.in. że pies jest przyjacielem człowieka, dzieli nasze uczucia, lęki i obawy, ale zwierzę to nie zabawka, którą można wyrzucić z domu kiedy się jej nie rozumie lub nie ma już dla niego czasu. Edukacja ta była ważna gdyż przed wakacjami w pobliżu miasta kręci się dużo bezpańskich opuszczonych psów. Uczestnicy warsztatów otrzymali plakaty projektu oraz po 1 egzemplarzu  8-mio stronicowej broszury edukacyjnej opracowanej, zaprojektowanej i wydrukowanej jako pomoc dydaktyczna do warsztatów.

Spektakl z udziałem aktorów pt Adelka i Fafel

Opis przedstawienia: Mała dziewczynka marzyła, żeby mieć psa i pewnego dnia otrzymuje go w prezencie. Od tego czasu dziecko i pies są nierozłączni i wszystko robią razem. Dziewczynka jest zachwycona ich wspólnymi przygodami, zabawą w księżniczki, ujeżdżania, podnoszenia i huśtania. Ta sama opowieść z punktu widzenia psa wygląda zupełnie inaczej. Pies wie, że dziecko je kocha i dlatego pozwala na przytulanie, tarmoszenie, podnoszenie, ale do czasu. Ale pies został przygarnięty ze schroniska, nie zdążył jeszcze przyzwyczaić się do nowej rodziny i  wydarza się wypadek, który powoduje, ze pies może ponownie stracić rodzinę. 

Interaktywne warsztaty z udziałem aktorów i behawiorystów

Podczas warsztatów dzieci uczyły się o tym jak bawić się ze swoim pupilem i jak o niego dbać. Poznały zabawy zaadaptowane do psich zmysłów. Dowiedziały się czego nie wolno robić psu, jak pies odbiera sygnały, takie jak krzyk czy gwałtowne gesty. Mogły też bezpośrednio zadać pytania psu FAFELOWI, a on na ich pytania odpowiadał ludzkim głosem.